Nasze laboratorium turbosprężarek jest miejscem gdzie codziennie dokonujemy precyzyjnych procesów diagnostycznych i naprawczych różnego rodzaju turbosprężarek i sterowników elektronicznych do turbosprężarek.

Dlatego nasza firma jest wyposażona w nowoczesny park maszyn, urządzeń diagnostycznych i narzędzi pomiarowych o konkretnym przeznaczeniu.

Sam proces wyważania układów wirujących jest podzielony na trzy etapy przy użyciu trzech różnych wyważarek firmy CIMAT takich jak:

  1. CMT 47 – pierwszy etap wyważania dynamicznego przy prędkości obrotowej 2100 – 5000 obr/min.
  2. CMT 48 – drugi etap wyważania dynamicznego przy 10.000-40.000 obr/min, stała temperatura i ciśnienie oleju w korpusie turbosprężarki, test szczelności olejowej turbosprężarki.
  3. CMT 48 VSR – trzeci etap to doważenie układu wirującego do 280.000 obr/min i kolejna próba szczelności olejowej przy stałym ciśnieniu i temperaturze oleju.

Tak przeprowadzony proces samego wyważania turbosprężarki, daje gwarancję jej cichej i bezproblemowej pracy.

Posiadamy również platformę testową BenchFlow 2000 do kalibracji zmiennej geometrii turbosprężarek wyposażonych w siłowniki pneumatyczne i elektroniczne sterowniki turbosprężarek wszystkich dostępnych producentów na rynku.

Dysponujemy fabrycznymi danymi do prawidłowej regulacji przepływu spalin w turbosprężarkach ze zmienną geometrią. Dane te są na bieżąco uaktualniane o najnowsze typy turbosprężarek.

Do diagnostyki, naprawy i programowania sterowników elektronicznych turbosprężarek posiadamy najnowsze takie urządzenia jak: ATD-1, APD-1 i DELTA TECH.

Oczywiście na wyposażeniu laboratorium Turbo-Lab znajdują sią piaskarki kabinowe, myjki chemiczne i ultradźwiękowe, a także szereg specjalistycznych narzędzi i urządzeń pomiarowych jakich potrzebujemy do prac związanych z regeneracją i tuningiem turbosprężarek oraz naprawą nastawników elektronicznych turbosprężarek.

© Copyright 2016 turbo-lab.pl